Przejdź do głównej zawartości

Dziesiąta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej


      Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 30 wspólnie z nauczycielkami języka angielskiego przygotowali dla naszych najmłodszych czytelników prezentację na temat Unii Europejskiej. Informacje zostały zaprezentowane w formie gier i zabaw. Uczniowie przedstawili dzieciom „angielskie wierszyki łamiące języki". Następnie  dzieci bawiły się w odgadywanie angielskich słów a nagrodą za prawidłową odpowiedź był słodki prezencik. Spotkanie zakończyło się rozpoznawaniem flag Unii Europejskiej, z czym dzieci nie miały najmniejszych problemów. Paniom, które wspólnie z dziećmi przygotowały tę prezentację, bardzo dziękujemy.









Popularne posty z tego bloga

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.  

W bibliotece o bibliotece. 📚📖🧒

Mieliśmy przyjemność gościć pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 33 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o bibliotece, książkach i morałach z nich płynących. Zastanawialiśmy się czy istnieje jakiś limit wiekowy warunkujący przygodę z książką. Jakie opcje zapoznania się z treścią lektury mają osoby niewidzące i słabo widzące. Przeczytaliśmy książkę aut. Thierry Robberecht   pt.: „O Wilku, który wypadł z książki”. Wspólnie przeanalizowaliśmy puentę płynącą z opowieści. Dzieci zgodnie twierdziły, że lektury z bajkami od najmłodszych lat znają i kochają. Postanowiliśmy sprawdzić pamięć uczniów. Sprawdzanie wyników quizu dostarczyło naszym gościom mnóstwo emocji i radości.