Przejdź do głównej zawartości

Konkurs "Mistrz pięknego czytania" rozstrzygnięty



     Zaczytani uczestnicy, zasłuchane jury konkursu „Mistrz  pięknego czytania” to dzisiejsze klimaty w naszej filii. Zgodnie z regulaminem czytane były baśnie i legendy Warmii i Mazur. Wędrowaliśmy więc ze Świętym Jakubem, towarzyszyliśmy Smętkowi w jego psotach, ale wyłonienie  zwycięzców konkursu było nie lada dylematem. Wszystkich  czytających podziwialiśmy, niektórzy jednak z nich nas zachwycili, im to jury ( w składzie Sławomir Stelmaczonek: redaktor radia Olsztyn - przewodniczący, Elwira Konczanin-Dołkowska ze SP 25, Agnieszka Michałowska ze SP nr 6, Bogusława Nowakowska z Samorządowej Rady Osiedla Nagórki ), przyznało  nagrody i wyróżnienia:
I miejsce : Milena Połucha
II miejsce : Weronika Najdzion
III miejsce : Aleksandra Baranowska
Wyróżnienia : Ewa Ziomek, Dawid Żukowski
Zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział a wszystkich zachęcamy do śledzenia naszego bloga i uczestnictwa w kolejnych konkursach. Dziękujemy współpracującym z nami nauczycielom, to ich zaangażowanie uwrażliwia i pomaga nam bibliotekarzom popularyzować  piękne treści naszej literatury.
Szczególne podziękowania składamy też Samorządowej Radzie Osiedla Nagórki za finansowe wsparcie i pomoc organizacyjną.



























Popularne posty z tego bloga

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.  

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film