Przejdź do głównej zawartości

Mikołajki tuż, tuż…..


      Na warsztatach mikołajkowych wspólnie z siedmiolatkami ze Szkoły Podstawowej nr 6 poznawaliśmy przygotowania Św. Mikołaja przed  zbliżającą się wzmożoną przedświąteczną działalnością. Oto krótka charakterystyka naszego bohatera:
·         imię: Mikołaj
·         nazwisko : nieznane
·         pseudo : Święty
·         zawód: roznosiciel zabawek
·         pochodzenie zabawek: nieznane
·         obywatelstwo: podobno z Laponii, ale nikt nie widział jego paszportu
·         znaki szczególne: gruby, w czerwonym wdzianku. Porusza się zaprzęgiem reniferów
·         znani wspólnicy: elfy
·         sposób działania: wchodzi przez komin i zostawia prezenty w skarpetach lub pod choinką
·         okres wzmożonej działalności: od 6 do 24 grudnia.



Magiczny cynamonowy pyłek przenosi nas do pracowni Świętego Mikołaja

Św. Mikołaj w liście pozostawionym dla dzieci objaśnia tajniki swojej działalności

W specjalny liście prosi o to, aby dzieci wykonały kartki świąteczne dla swoich bliskich

Grupa przygotowująca stół świąteczny

Praca nad świątecznymi kartkami dobiega końca

Jak widać grupa przygotowująca stół już jest gotowa ze swoim zadaniem


Tytuły  kolęd bożonarodzeniowych już zostały odgadnięte

Prezentacja kart świątecznych

Stół świąteczny

Bałwanek w magicznej kuli



      Wszystkie zadania przygotowane przez Św. Mikołaja zostały przez dzieci przepięknie wykonane. Serdecznie dziękujemy naszym przemiłym gościom za wizytę w bibliotece- „Pracowni Św. Mikołaja"

Popularne posty z tego bloga

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.  

W bibliotece o bibliotece. 📚📖🧒

Mieliśmy przyjemność gościć pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 33 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o bibliotece, książkach i morałach z nich płynących. Zastanawialiśmy się czy istnieje jakiś limit wiekowy warunkujący przygodę z książką. Jakie opcje zapoznania się z treścią lektury mają osoby niewidzące i słabo widzące. Przeczytaliśmy książkę aut. Thierry Robberecht   pt.: „O Wilku, który wypadł z książki”. Wspólnie przeanalizowaliśmy puentę płynącą z opowieści. Dzieci zgodnie twierdziły, że lektury z bajkami od najmłodszych lat znają i kochają. Postanowiliśmy sprawdzić pamięć uczniów. Sprawdzanie wyników quizu dostarczyło naszym gościom mnóstwo emocji i radości.