Przejdź do głównej zawartości

Dni Literatury Dziecięcej: Konkurs plastyczny „Urokliwe zakątki Olsztyna” rozstrzygnięty



     Na konkurs nadesłanych zostało 58 prac, 49 w pierwszej kategorii wiekowej tj. 8-10 lat i 9 w drugiej kategorii wiekowej tj. 11-13 lat. Przedstawione na nich zakątki to zarówno wizytówki Olsztyna  jak i miejsca, których próżno by szukać na widokówkach. Jednak nawet w pracach przedstawiających te popularne części miasta, dzieci uchwyciły fragmenty, które mogą umknąć zwykłemu turyście. Nie każdy kto zwiedza Zamek Olsztyński zatrzyma się w parku przy Łynie, nie każdemu  gościowi  naszego miasta widzącemu wiadukty kolejowe wpadnie na myśl by przyjrzeć się im z bliska i wykorzystać jako punkt widokowy. Poza zabytkami ukazane zostały też miejsca ciekawe krajobrazowo, nasze plaże, jeziora z żaglówkami.
     Jury w składzie Karol Kalinowski i Kamil Iwańczyk dokonało oceny prac, biorąc  pod uwagę: oryginalność ujęcia tematu i nieszablonowe do niego podejście, wrażliwość artystyczną, szczególne umiejętności plastyczne oraz talent i postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
W pierwszej kategorii wiekowej (8 - 10 lat) nagrodzono przyznając:
I miejsce: Gabrieli Turowskiej
II miejsce: Marii Magdalenie Dudaniec
III miejsce: Małgosi Michałowskiej
Wyróżnienie: Annie Waszkielis
W drugiej kategorii wiekowej (11-13 lat) nagrodzono przyznając:
I miejsce: Marynie  Jędraszek
II miejsce: Konradowi Gryszko 
III miejsce: Jakubowi Kulis 
Wyróżnienie: Anecie Smyk
     Cieszy nas też fakt, że poza placówkami na stałe współpracującymi z naszą filią tj.  Szkołą Podstawową nr 6 , Szkoła Podstawową nr 25, Szkołą Podstawową nr 32 dołączyły do nas inne placówki: Szkoła Podstawowa nr 18 i Szkoła Podstawowa w Rusi.
Dziękujemy naszemu współorganizatorowi - Samorządowej Radzie Osiedla Nagórki, za niezawodność we wspieraniu naszych działań, pomoc i wsparcie finansowe.
                                                                                                                                       
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.
Prace konkursowe można oglądać w bibliotece do końca czerwca.
 



















Popularne posty z tego bloga

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.  

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film