Przejdź do głównej zawartości

W świecie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima



 „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                      Wisława Szymborska

    Czytanie wierszy ma wiele zalet, a największą z nich jest rozwijanie w dzieciach umiejętności językowych. Jest to bowiem nie tylko świetna zabawa, ale i nauka, więc po raz kolejny sięgnęliśmy po wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Ich poezja dla dzieci jest napisana językiem dowcipnym, utwory przedstawiają jakiś fragment rzeczywistości, a w wielu z nich ukryty  jest morał lub przesłanie jak chociażby w wierszu „Kwoka”, w którym główna bohaterka chce uczyć swoich gości dobrych manier, ale sama nie do końca jest dobrze wychowana. Na końcu naszego spotkania wykonaliśmy postać Czytusia, który może służyć jako zakładka do książki. Za miłą „zabawę w czytanie” dziękujemy dzieciom i Paniom z  Przedszkola Miejskiego Nr 23 w Olsztynie.









Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Pierwsze kroki w bibliotece!

             Dziś w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy najmłodszą grupę  z przedszkola. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka oraz jakie zasady w niej panują. Podczas wycieczki po dziale dziecięcym maluchy odkryły mnóstwo kolorowych książeczek, przeznaczonych dla młodszych i starszych czytelników. Mogły również doświadczyć czytania w alfabecie braille`a i wczuć się w osoby niewidome.  Wspólnie obejrzeliśmy fragmenty bajek, które w zabawny sposób przedstawiały jak wygląda praca w bibliotece  .Dzieci wysłuchały książkę  "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej.      Na koniec każdy z nas zamienił się w książkę i miał za zadanie: wędrować między półkami, przeżyć przygodę oraz wrócić na półkę.  Dziękujemy za wspólne zajęcia oraz zapraszamy na następne!

Informacja