Przejdź do głównej zawartości

Polska moja ojczyzna

 

     Dzisiejsze zajęcia biblioteczne poświęciliśmy Polsce, naszej ojczyźnie. Mówiliśmy czym jest patriotyzm i jak na co dzień możemy okazywać miłość do naszego kraju.

Mówiliśmy o mapie polski, województwach, oraz krajobrazie naszego kraju. Wspólna burza mózgów pomogła nam określić charakterystyczne miejsca naszego kraju: góry, rzeki, miasta, lasy i puszcze. Następnie wskazaliśmy symbole narodowe, poznając ich znaczenie i symbolikę. 

Rozmawialiśmy o początkach państwa polskiego. Wspólnymi siłami wymieniliśmy polskie legendy, po czym przeczytaliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Następnie wysłuchaliśmy piosenki małego patrioty.

Dzięki materiałom multimedialnym uczyliśmy się a jednocześnie świetnie się bawiliśmy. Zaczęliśmy od prostego zadania dopasowywania obrazów do jego nazwy za każdym razem omawiając co widzimy na ekranie. Następnie sprawdziliśmy naszą wiedze w teleturnieju.

W przerwie od zabawy wspólnie wyrecytowaliśmy patriotyczny wierszyk Władysława Beza pt. "Kto ty jesteś Polak mały". Następnie przeszliśmy do zabawy w tworzenie flagi: łączenie się w pary żeby stworzyć nasze barwy narodowe.  Było dużo śmiechu. muzyki i dobrej zabawy.

Dziękujemy za wspólne zajęcia i zapraszamy na następne!

Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Pierwsze kroki w bibliotece!

             Dziś w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy najmłodszą grupę  z przedszkola. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka oraz jakie zasady w niej panują. Podczas wycieczki po dziale dziecięcym maluchy odkryły mnóstwo kolorowych książeczek, przeznaczonych dla młodszych i starszych czytelników. Mogły również doświadczyć czytania w alfabecie braille`a i wczuć się w osoby niewidome.  Wspólnie obejrzeliśmy fragmenty bajek, które w zabawny sposób przedstawiały jak wygląda praca w bibliotece  .Dzieci wysłuchały książkę  "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej.      Na koniec każdy z nas zamienił się w książkę i miał za zadanie: wędrować między półkami, przeżyć przygodę oraz wrócić na półkę.  Dziękujemy za wspólne zajęcia oraz zapraszamy na następne!

Dni Literatury Dziecięcej w F5

Dziś w ramach Dni Literatury Dziecięcej odbyły się u nas warsztaty teatralne „Sztuka słowa i obrazu”, które poprowadziła Hanna Banasiak – aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek. Sztuka słowa i obrazu to dwie różne formy przekazywania treści, ale obie mają moc wzbogacania dziecięcej wyobraźni i rozbudzania emocji. Ta fascynująca tematyka warsztatów to kompilacja, dzięki której uczestnicy mogli poprzez słowo mówione i ruch ręki na kartce papieru wyrażać swoje przemyślane treści. Zgodnie z opisem prowadząca sprawiła, że wyobraźnia naszych gości działała na pełnych obrotach. Fascynujące spotkanie młodzieży Zespołu Placówek Edukacyjnych z Panią Hanią zaowocowało godziną śmiechu, skupienia i nauki poprzez zabawę. Dziękujemy Pani Hani i naszym gościom za ten wspólny czas!