Przejdź do głównej zawartości

Jestem sobie (prawie) przedszkolaczek








     Odwiedziły nas dzieci uczęszczające jeszcze do  żłobka "Akademia Malucha". Zapyta ktoś dlaczego jeszcze?  Otóż, po wakacjach ci młodzi ludzie awansują i zasilą grono przedszkolaków. Postanowiliśmy skupić się na tym ważnym wydarzeniu, które już niebawem ma nastąpić w ich życiu. Przeczytaliśmy bardzo ciekawe opowiadanie pt. „Przedszkole” z serii „To nic strasznego”. Poznaliśmy  Olę i Janka, którzy podobnie jak nasi goście pierwszy raz wybierali się do przedszkola. Książeczka w ciekawy i bardzo przyjazny sposób przedstawiła pierwszy dzień w nowej sytuacji. Po lekturze dzieciaki z Akademii Malucha niemalże natychmiast zapragnęły odwiedzić swoje przyszłe przedszkola, by sprawdzić jakie zabawki tam na nie czekają. Do odważnych świat należy! Skoro dzieci już niebawem zmienią swoje otoczenie postanowiliśmy sprawdzić, czy potrafią się wspólnie grzecznie bawić. Zaczęliśmy więc naukę przez zabawę, czyli zajęcia biblioteczne wg zasady przyjemne z pożytecznym.  Gdy zabrzmiała gitara, natychmiast zaczęły się tańce. Sprawdziliśmy jaki poziom kultury dzieci prezentują na parkiecie. Okazało się, że bardzo wysoki. Następnie pozwoliliśmy sobie na szaleństwa z barwną chustą i piłeczkami, by przy okazji, przed przedszkolem, utrwalić naukę kolorów. Zabaw było mnóstwo: tańce z zadaniami, rzuty piłeczkami do celu, wyścigi z kolorami... Moglibyśmy się długo rozpisywać o energii naszych małych gości. Wystarczą jednak cztery słowa, by podsumować dzisiejsze spotkanie: muzyka + dzieci = świetna zabawa.







Popularne posty z tego bloga

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.  

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film