Przejdź do głównej zawartości

Bezpieczne ferie zimowe




     Już niebawem nastąpi czas laby dla najmłodszych – ferie zimowe. Dwa tygodnie szaleństw na … Cóż, powinniśmy napisać na śniegu, ale czy tak będzie? Wraz z naszymi dzisiejszymi gośćmi - uczniami z Zespołu Placówek Edukacyjnych postanowiliśmy zaczarować trochę zimę i przypomnieć jej, że ferie powinny być białe! Zaczęliśmy od lektury autorstwa Barbary Supeł pt.: „Staś Pętelka. Ferie w lesie”. Główny bohater wyjechał  wraz z rodziną na Podlasie do Puszczy. Tam gospodarz zorganizował najprawdziwszy na świecie kulig. Było ognisko, był ciepły bigos i pieczone kiełbaski. Pozazdrościliśmy Stasiowi tej zimowej przygody i postanowiliśmy sami zorganizować sobie białe szaleństwo w bibliotece. Zanim zaczęliśmy na parkiecie zimowe harce przypomnieliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa zabaw na śniegu. Pomogła nam multimedialna prezentacja pt.: „Bezpieczne ferie zimowe”, której każdy punkt staraliśmy się omówić i koniecznie zapamiętać. Gdy cała wiedza została przekazana przystąpiliśmy do lepienia, a w zasadzie karmienia bałwana, a następnie klasycznej bitwy na śnieżki. Ile było przy tym radości, ile śmiechu i dobrej zabawy! Nie da się ukryć, że nasi goście są stęsknieni za śniegiem. Nie przeszkadzały im papierowe kule, walka na śnieżki rozgorzała na dobre. Po wygranej jednej drużyny musieliśmy zrobić dogrywkę i słusznie, bo przegrana drużyna zmobilizowała siły i wygrała następną rundę. Mamy szczerą nadzieję, że już za niecały tydzień wszyscy entuzjaści białej zimy będą w stanie zrobić konkurs na najpiękniejszego orzełka w śniegu, a kule z papieru uda im się zamienić na prawdziwe ulepione ze srebrnych płatków padających prosto z nieba.


















Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.