Przejdź do głównej zawartości

Pierwszy Dzień Wiosny = Dzień Wagarowicza 😎

Pierwszy Dzień Wiosny i jednocześnie Dzień Wagarowicza w tym roku przypada w niedzielę. Tradycją stało się, że uczniowie tego dnia robią wszystko by odpocząć od nauki. W tym roku nauka odbywała się w bardzo nietypowym systemie, dlatego ciekawi jesteśmy jak kreatywnie uczniowie podejdą do Dnia Wagarowicza. Wyłączą kamerki? Wyciszą głośniki? Zagłuszą sygnał internetu? Jednego jesteśmy pewne - każdy uczeń datę 21 marca będzie świętował na swój sposób! Nie ważne, że wypada ona w niedzielę, stare szkolne porzekadło mówi, że rok bez Dnia Wagarowicza się nie liczy. Świętowanie obchodów należy przełożyć na piątek, bądź poniedziałek 😁 Po miesiącach zamknięcia w domu w ramach nauki zdalnej, czy też hybrydowej proponujemy wszystkim uczniom spacer do lasu, nad jezioro, do parku, albo w inne miejsce byleby na spotkanie z naturą. 

Uwaga!

Może uda się Wam trafić na oznaki wiosny? Jeżeli dostrzeżecie miejsce, w którym puszcza ona do nas oczko - przyślijcie nam koniecznie zdjęcie! Wszystkich Wagarowiczów spędzających aktywnie Dzień Wiosny z udokumentowanym odkryciem jej obecności w przyrodzie obiecujemy nagrodzić książkowo! Na Wasze zdjęcia, które możecie do nas przesyłać na naszego bibliotecznego maila: filia5@mbp.olsztyn.pl bądź pisząc do nas za pośrednictwem naszego konta: FB Filia5 czekamy do końca marca!


Nam już się Wiosenka pokazała:




 

Popularne posty z tego bloga

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.  

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film