Przejdź do głównej zawartości

Gadatliwi goście 🧒🧒🧒🎒📚📖

„Kiedy zmieniasz świat, wiesz, że zajmujesz się tym, co ważne. To sprawia, że codziennie wstajesz rano z ekscytacją.”
– Larry Page

Dzisiejszy dzień zaczęłyśmy od sympatycznego spotkania z trzecioklasistami Szkoły Podstawowej nr 25 w Olsztynie. Dzieci przyszły porozmawiać o książkach. Wywiązała się żywa dyskusja o roli książki w życiu człowieka. Czy książkę można w jakiś sposób połączyć z (!) pandemią? Otóż, jak wspólnie zauważyliśmy, tak. Nie da się ukryć, że dobra lektura ma zbawienny wpływ na psychikę czytelnika w każdym wieku. Dyskutantów mieliśmy przednich. Ogromna znajomość postaci bajkowych, cytatów z wierszy, bajek i opowiadań wprawiła nas w zachwyt. Dzieci rozprawiły się z bajkowymi quizami niczym zawodnicy grający o najwyższe stawki w ‘Milionerach’. Rozmawialiśmy o książkach klucząc w tematach dotyczących wyobraźni. Dzieci doskonale potrafiły określić jaki wpływ na rozwój ich inwencji, przenikliwości, mądrości, fantazji i pomysłowości miało czytanie od najmłodszych lat. Z humorem podeszliśmy do kwestii produkcji książek i czytając „Bajeczkę o książeczce” Gwidona Miklaszewskiego przedstawiliśmy dzieciom alternatywną wersję, jakoby za powstanie książek odpowiedzialne są skrzaty. Całe spotkanie było bardzo sympatyczne. Dzięki szczeremu zaangażowaniu dzieci również niezwykle błyskotliwe, a momentami niebywale zabawne. Praca z dziećmi jest jak misja. Naprowadzając je na to co dobre, wartościowe i odpowiednie zmieniamy świat, dlatego takie poranki dają nam moc.

 
 


 
 
 
 

 

Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.