Przejdź do głównej zawartości

Konkurs plastyczny „Olsztyn w roku 2023” rozstrzygnięty

     Dnia 29.10.2013 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Olsztyn w roku 2023” oraz wręczenie nagród zwycięzcom, które ufundowała Samorządowa Rada Osiedla Nagórki. Jury w składzie: Karol Kalinowski i Kamil Iwańczyk, dokonało oceny prac. Do konkursu przystąpiło 63 dzieci, uczniów z olsztyńskich szkół podstawowych nr: 6,9,25,32 i przedszkolaków: Z Przedszkola Miejskiego nr 31 i Przedszkola Niepublicznego Smerfy. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Przedstawiono na nich przede wszystkim piękne ogródki jordanowskie, ławeczki, zieleń, kwiaty i oczywiście tramwaje, czyli to, co dzieci chciałyby widzieć i mieć w swoim mieście. Prace konkursowe można oglądać w naszej bibliotece do końca listopada. Serdecznie zapraszamy. Po ocenie nadesłanych prac, biorąc pod uwagę następujące kryteria: wartość plastyczną, oryginalność ujęcia tematu i nieszablonowe do niego podejście, wrażliwość artystyczną, szczególne umiejętności i talent, jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia: 
W pierwszej kategorii wiekowej (5-6 lat) przyznano: 
I miejsce: Urszula Żyjewska 
II miejsce: Aleksandra Zaremba 
III miejsce: Nikola Miśkiewicz 
W drugiej kategorii wiekowej (7-10 lat) przyznano: 
I miejsce: Ola Horoszko 
II miejsce: Konrad Gryszko 
III miejsce: Marta Jesionowska 
W drugiej kategorii wiekowej (7-10 lat) wyróżniono: 
Nathalie Wittouck 
Hanna Piłat




















Popularne posty z tego bloga

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO 📸📸📸

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy zwycięskie zdjęcie konkursu „Ja – kopia Kopernika”.     Gratulujemy serdecznie Aleksandrowi, który do tematu podszedł ambitnie, ale z humorem! 😍 Zapraszamy po odbiór nagrody do naszej filii.    Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do prób w kolejnych konkursach.

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.