Przejdź do głównej zawartości

Ocalić od zapomnienia świąteczne tradycje


      Święta Bożego Narodzenia to w Polskiej tradycji pewien niepowtarzalny klimat. Tworzymy go poprzez różnorakie  elementy, jednym z nich jest pięknie udekorowany wigilijny stół, choinka  i wystrój naszego mieszkania. Wielu z nas  własnoręcznie wykonuje świąteczne ozdoby, niektóre z nich wraz z pokoleniami odchodzą w zapomnienie. Dlatego wszystkich chętnych , którzy posiadają pasje robótek ręcznych i wykonują wszelkiego rodzaju  ozdoby tematycznie związane ze Świętami Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy dnia 17 grudnia na godz. 15.00 do biblioteki  aby zademonstrowali swoje prace, podzielili się praktycznymi wskazówkami jak możemy je samodzielnie w domu wykonać. Chętnych i zdecydowanych na spotkanie u nas prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny(89/5427959) bądź mailowy (filia5@mbp.olsztyn.pl).

Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Pierwsze kroki w bibliotece!

             Dziś w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy najmłodszą grupę  z przedszkola. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka oraz jakie zasady w niej panują. Podczas wycieczki po dziale dziecięcym maluchy odkryły mnóstwo kolorowych książeczek, przeznaczonych dla młodszych i starszych czytelników. Mogły również doświadczyć czytania w alfabecie braille`a i wczuć się w osoby niewidome.  Wspólnie obejrzeliśmy fragmenty bajek, które w zabawny sposób przedstawiały jak wygląda praca w bibliotece  .Dzieci wysłuchały książkę  "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej.      Na koniec każdy z nas zamienił się w książkę i miał za zadanie: wędrować między półkami, przeżyć przygodę oraz wrócić na półkę.  Dziękujemy za wspólne zajęcia oraz zapraszamy na następne!

Informacja