Przejdź do głównej zawartości

Zakończenie projektu Polski Cyfrowej Równych Szans



     Zaczęły się wakacje, również dla uczestników projektu PCRS (Polski Cyfrowej Równych Szans). 30 czerwca 2015 r. zakończył się trwający od października 2014 r. Lokalny Plan Działania Z (Na)górki do Internetu, który był realizowany w naszej filii. Celem projektu była pomoc osobom 50+ w wykonaniu pierwszego kroku w cyfrowy świat. Seniorzy uczyli się podstawowej obsługi komputera, zakładali pocztę elektroniczną, wysyłali e-maile, robili zakupy, korzystali z aplikacji Google Maps i wielu innych. Każda osoba, a było ich 156, mogła w grupie 10 osób sześciokrotnie uczestniczyć w zajęciach z Latarnikiem PCRS Beatą Kurządkowską. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością. W całym projekcie wzięło udział 200 osób. Czyli o 40 więcej niż pierwotnie planowano !!!
Uczestnicy spotkań po ich zakończeniu byli rozczarowani faktem, że zajęć było tak mało. Z życzliwością żegnali się z prowadzącą, przynosili słodycze i kwiaty. Sami zaś otrzymywali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w projekcie.
We wrześniu Pani Beata będzie się ponownie starała o dofinansowanie zajęć komputerowych dla seniorów. Niestety tego typu projekty zakładają, iż nie mogą one odbywać się w tej samej placówce. Dlatego warto śledzić informacje o  zajęciach również w innych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Pani Beatce bardzo dziękujemy za współpracę z nami, mając nadzieję na jej kontynuowanie, może na innej płaszczyźnie? Natomiast uczestnikom zajęć życzymy nieograniczonego surfowania po internecie.









Popularne posty z tego bloga

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO 📸📸📸

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy zwycięskie zdjęcie konkursu „Ja – kopia Kopernika”.     Gratulujemy serdecznie Aleksandrowi, który do tematu podszedł ambitnie, ale z humorem! 😍 Zapraszamy po odbiór nagrody do naszej filii.    Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do prób w kolejnych konkursach.

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.