Przejdź do głównej zawartości

Podróże po literaturze: W krainie legend warmińskich



     Warmia: kraina historyczna ,jej nazwa pochodzi od plemienia Warmów, które zamieszkiwało te tereny. Głównymi miastami Warmii są: Olsztyn, Frombork, Pieniężno, Biskupiec, Barczewo, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Reszel. Wspólnie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 31 wybraliśmy się w literacką podróż po regionie, którego mieszkańcami jesteśmy, aby lepiej poznać naszą „małą ojczyznę” Zwiedziliśmy Olsztyn, Dobre Miasto, Frombork. Płynęliśmy kajakiem podziwiając uroki rzeki Łyny. Sięgnęliśmy też po legendy  związane z naszym regionem. Dzieci otrzymały zadanie domowe : przeczytać „Legendę o Gustebaldzie” i wykonać zakładki  do książki przedstawiające babę pruską. W nawiązaniu do obrzędów ludowych Warmii  w bibliotece wykonaliśmy wieniec świętojański z polnych kwiatów.










Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Pierwsze kroki w bibliotece!

             Dziś w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy najmłodszą grupę  z przedszkola. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka oraz jakie zasady w niej panują. Podczas wycieczki po dziale dziecięcym maluchy odkryły mnóstwo kolorowych książeczek, przeznaczonych dla młodszych i starszych czytelników. Mogły również doświadczyć czytania w alfabecie braille`a i wczuć się w osoby niewidome.  Wspólnie obejrzeliśmy fragmenty bajek, które w zabawny sposób przedstawiały jak wygląda praca w bibliotece  .Dzieci wysłuchały książkę  "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej.      Na koniec każdy z nas zamienił się w książkę i miał za zadanie: wędrować między półkami, przeżyć przygodę oraz wrócić na półkę.  Dziękujemy za wspólne zajęcia oraz zapraszamy na następne!

Informacja