Przejdź do głównej zawartości

Książka moim przyjacielem


      Wynalezienie papieru, pisma, druku było jednym z największych odkryć ludzkości. Dzięki nim mogą powstawać książki, które pomagają nam w codziennym życiu. Ważne jest aby czytać już od najmłodszych lat w myśl powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. 23 kwietnia książka ma swoje święto. Obchodzone na całym świecie są Światowe Dni Książki. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie jest to dzień szczególny, gdyż piąte urodziny obchodzi akcja „Olsztyn czyta” i maskotka tego wydarzenia - sympatyczny Czytuś. Akcentując te dwa wydarzenia gościliśmy w bibliotece pięciolatki z Przedszkola Niepublicznego Śmieszek, z którymi rozmawialiśmy o tym jak powstaje książka i jaką fajną zabawą jest czytanie. Nasza wielka poetka i noblistka Wisława Szymborska powiedziała, że „Czytanie książek, to najlepsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.










Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Pierwsze kroki w bibliotece!

             Dziś w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy najmłodszą grupę  z przedszkola. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka oraz jakie zasady w niej panują. Podczas wycieczki po dziale dziecięcym maluchy odkryły mnóstwo kolorowych książeczek, przeznaczonych dla młodszych i starszych czytelników. Mogły również doświadczyć czytania w alfabecie braille`a i wczuć się w osoby niewidome.  Wspólnie obejrzeliśmy fragmenty bajek, które w zabawny sposób przedstawiały jak wygląda praca w bibliotece  .Dzieci wysłuchały książkę  "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej.      Na koniec każdy z nas zamienił się w książkę i miał za zadanie: wędrować między półkami, przeżyć przygodę oraz wrócić na półkę.  Dziękujemy za wspólne zajęcia oraz zapraszamy na następne!

Informacja