Przejdź do głównej zawartości

Dzień Miłośników Książek - o tym czy warto czytać dzieciom rozmawiamy z Joanną Kołak


9 sierpnia obchodzimy Dzień Miłośników Książek

Stanowi on najlepszą okazję do odwiedzenia biblioteki czy kupna książki. O tym, że książki mają swoich wiernych fanów na całym świecie nie musimy nikogo przekonywać, choć nie da się ukryć, że od pewnego czasu to internet stanowi główne źródło wiedzy. Wiedzy, która pochodzi z papierowych dzieł. Tego dnia warto odłożyć na bok smartfon i komputer, a rodzice (jeśli tego wcześniej nie robili) powinni zachęcić swoje pociechy do czytania, wybierając interesującą książkę, która sprawi, że ich dzieci zapomną o komputerze. Święto ma na celu propagowanie książek i czytania wśród ludzi na całym świecie. 

Jak wiele korzyści przynosi czytanie od najmłodszych lat dowiecie się Państwo z rozmowy Oli Janickiej z Joanną Kołak, która pracuje jako badaczka na University of Salford (Manchester, UK). Nasza rozmówczyni na co dzień bada potencjał edukacyjny aplikacji dla dzieci dwujęzycznych w UK i Irlandii. Na swoim popularyzatorskim blogu na Facebooku Rozwój językowy w świecie mediów elektronicznych oraz profilu na Instagramie @joanna_kolak pisze o rozwoju językowym dzieci jedno- i wielojęzycznych, a także o tym, jak dzieci uczą się i rozwijają w świecie mediów elektronicznych. Asia raportuje najświeższe badania naukowe z Polski i świata i podpowiada jak przekuć wnioski z nich płynące w praktykę.


Popularne posty z tego bloga

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO 📸📸📸

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy zwycięskie zdjęcie konkursu „Ja – kopia Kopernika”.     Gratulujemy serdecznie Aleksandrowi, który do tematu podszedł ambitnie, ale z humorem! 😍 Zapraszamy po odbiór nagrody do naszej filii.    Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do prób w kolejnych konkursach.

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.