Przejdź do głównej zawartości

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w PM 32 🕮📚

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

to wydarzenie, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin pisarki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci mogą usłyszeć i zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje literackie.

W ten wyjątkowy dzień zostałyśmy zaproszone do Przedszkola Miejskiego nr 32 w Olsztynie. Spotkanie, jak zawsze, przesympatyczne! Dzieci stęsknione i głodne książkowych opowieści słuchały jak zaczarowane głośnego czytania w naszym wydaniu. Postanowiłyśmy przekonać je, że książki kryją w sobie niebywałą moc i ukazują bajkowy świat na wiele różnych sposobów. Przeczytałyśmy dwa opowiadania o wilku, ale w każdym z nich był on inny. W pierwszym wilk był łagodny, serdeczny i dobry, a w drugim przestraszony i zagubiony. Okazało się, że wybór opowiadań ukazujących zwierzę w innej odsłonie, był strzałem w dziesiątkę. Przedszkolaki kojarzące go jako bestię pożerającą niewinne dzieci w czerwonych kapturach, na pytanie czy wilk jest zły, chóralnie odrzekły, że tak. Młodzieniec po lewej dodał nawet, że dziadek Wiesiek powiedział, że gdyby w lesie spotkał wilka to by go piłą przeciął na pół! Na szczęście po spotkaniu dzieci miały już nieco inny obraz wilka w głowach. 





 

Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.