Przejdź do głównej zawartości

Sprzątanie świata jest ważne !!!

   Pomysł na sprzątanie świata przywędrował do Polski, a także do innych krajów z Australii

   W Polsce kampanię zainicjowała Mira Stanisławska - Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. W tym roku organizowana jest już 31 edycja akcji w naszym kraju. Corocznie odbywa się ona w trzeci weekend września a związek ma to z tym, że po okresie wakacyjnym zauważono ogromny wzrost liczby odpadów pozostawionych przez turystów.

   Tegoroczna akcja w Polsce przebiega pod hasłem „Na Straży Czystej Ziemi”. Plakat 31 edycji został zaprojektowany przez Andrzeja Pągowskiego, który bezinteresownie wspiera działania na rzecz czystego środowiska.  „Sprzątanie Świata” to lekcja ekologii, której celem jest troska o naszą planetę i poszerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

                Wszystko co robimy dziś wpłynie na życie nasze i przyszłych pokoleń.





Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Dni Literatury Dziecięcej w F5

Dziś w ramach Dni Literatury Dziecięcej odbyły się u nas warsztaty teatralne „Sztuka słowa i obrazu”, które poprowadziła Hanna Banasiak – aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek. Sztuka słowa i obrazu to dwie różne formy przekazywania treści, ale obie mają moc wzbogacania dziecięcej wyobraźni i rozbudzania emocji. Ta fascynująca tematyka warsztatów to kompilacja, dzięki której uczestnicy mogli poprzez słowo mówione i ruch ręki na kartce papieru wyrażać swoje przemyślane treści. Zgodnie z opisem prowadząca sprawiła, że wyobraźnia naszych gości działała na pełnych obrotach. Fascynujące spotkanie młodzieży Zespołu Placówek Edukacyjnych z Panią Hanią zaowocowało godziną śmiechu, skupienia i nauki poprzez zabawę. Dziękujemy Pani Hani i naszym gościom za ten wspólny czas!