Przejdź do głównej zawartości

CZYTELNICZY PRZEWODNIK PO REGIONIE



Rozpoczynamy tworzenie mapy interesujących i mało znanych miejsc Olsztyna i okolic. 



Dostaliśmy pierwszą wiadomość ze zdjęciem przedstawiającym pomnik poświęcony Mieczysławowi Orłowiczowi. Ten popularyzator turystyki i autor ponad 100 przewodników turystycznych, w tym: "Ilustrowanego przewodnika po Mazurach Pruskich i Warmii" z 1923 r. jest patronem jednej z ulic osiedla Nagórki, na którym znajduje się obelisk. Pomnik ustawiony jest na  skwerze stanowiącym niewielki obszar położony u zbiegu ulic Wańkowicza i Orłowicza. Niestety obecnie monument jest słabo wyeksponowany, co sprawia, że nawet stali mieszkańcy osiedla mają problem ze wskazaniem jego dokładnej lokalizacji, bądź zwyczajnie nie wiedzą o jego istnieniu.

Pani Beacie serdecznie dziękujemy za nadesłane zdjęcie. 

 

Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Pierwsze kroki w bibliotece!

             Dziś w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy najmłodszą grupę  z przedszkola. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka oraz jakie zasady w niej panują. Podczas wycieczki po dziale dziecięcym maluchy odkryły mnóstwo kolorowych książeczek, przeznaczonych dla młodszych i starszych czytelników. Mogły również doświadczyć czytania w alfabecie braille`a i wczuć się w osoby niewidome.  Wspólnie obejrzeliśmy fragmenty bajek, które w zabawny sposób przedstawiały jak wygląda praca w bibliotece  .Dzieci wysłuchały książkę  "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej.      Na koniec każdy z nas zamienił się w książkę i miał za zadanie: wędrować między półkami, przeżyć przygodę oraz wrócić na półkę.  Dziękujemy za wspólne zajęcia oraz zapraszamy na następne!

Informacja