Przejdź do głównej zawartości

Miłość na kartach (okładek) powieści 💕

 14 luty w każdym kalendarzu widnieje jako Święto Miłości - Walentynki.

 

Motyw miłości jest wdzięcznym i zajmującym tematem literackim. Od dawien dawna stanowił inspirację dla twórców. W nawiązaniu do Walentynek przed szereg wyłania się motyw miłości romantycznej, choć to nie jedyny jej rodzaj, który gości na kartach powieści i poematów. Jednak zdecydowanie wydaje się ona pretendować do miana najczęściej opisywanej.


Skoro rozprawiamy o Święcie Miłości i literaturze nie możemy nie wspomnieć o najsłynniejszych kochankach wszech czasów. Romeo i Julia – popularniejsza miłość świata. Uczucie, które połączyło tę parę, do dziś jest najbardziej rozpoznawalnym motywem miłosnym w historii literatury. Fabuła ich romantycznej i tragicznej zarazem miłości nie przestaje inspirować.

Natchnęła również nas. Postanowiłyśmy w ten wyjątkowy walentynkowy czas opowiedzieć Wam Drodzy Czytelnicy o ich miłości w sposób nieco niekonwencjonalny, owszem słowami, ale… za pomocą książek. Przedstawiamy jeden z listów miłosnych Romeo do Julii oraz krótki opis czym owe listy były. 

 

List Romeo do Julii:


 

Czym były listy miłosne Romeo i Julii?


 


„Miłość w swej prostej i nieśmiertelnej mowie,

powie najwięcej, kiedy najmniej powie.”

Sen nocy letniej - William Shakespeare



Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.