Przejdź do głównej zawartości

Dzień Dobrych Uczynków





Dziś jest Dzień Dobrych Uczynków

Jak pomagać? Każdy może zrobić to według własnego pomysłu, ale jeśli tych brakuje (?!) podpowiadamy:

1. Bądź miły! Powstrzymaj się przed trąbieniem, gdy ktoś za późno ruszył na światłach, wpuść kogoś nieporadnie starającego się zmienić pas. Czekasz w kolejce do lekarza, a ktoś chce wejść tylko po receptę? Bądź wyrozumiały. Nie daj sobie oczywiście wejść na głowę, ale wszelkie konflikty staraj się łagodzić, a nie eskalować.
2. Wspomóż akcję charytatywną. Nie chodzi o miliony. Nawet kilka zł może pomóc choremu, albo głodnemu psu.
3. Pomóż komuś w potrzebie.
4. Weź psa ze schroniska … na spacer. A jeśli masz warunki i jesteś odpowiedzialny to może stworzysz mu nowy dom? Będziesz miał przyjaciela na śmierć i życie.
5. Posprzątaj zapomniane groby. Poznasz je po tym, że brak na nich kwiatów czy palących się zniczy.
6. Pomóż starszej osobie zrobić zakupy – babci, sąsiadce.
7. Posprzątaj śmieci w najbliższej okolicy.
8. Oddaj krew – myślisz, że poczujesz się od tego słabo? Wręcz przeciwnie
;)
9. Sprawdź szafę- z pewnością jest tam wiele rzeczy, których nie będziesz już nosiła/nosił (nawet jeśli wydaje ci się inaczej). Z pewnością ktoś się z nich ucieszy.
10. W pracy zrób kawę zapracowanej koleżance! (ten pomysł bardzo nam się podoba!)
11. Jesteś milionerem? Rozdaj kasę przechodniom :)
12. Kup bezdomnemu bułkę i coś do picia, podaruj kilka drobniaków.
13. Pomagaj we własnym domu- mama się ucieszy gdy umyjesz za nią naczynia, a tacie przyniesiesz gazetę. 
14. Uśmiechaj się do ludzi - uśmiech czyni cuda ;)

Popularne posty z tego bloga

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.  

W bibliotece o bibliotece. 📚📖🧒

Mieliśmy przyjemność gościć pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 33 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o bibliotece, książkach i morałach z nich płynących. Zastanawialiśmy się czy istnieje jakiś limit wiekowy warunkujący przygodę z książką. Jakie opcje zapoznania się z treścią lektury mają osoby niewidzące i słabo widzące. Przeczytaliśmy książkę aut. Thierry Robberecht   pt.: „O Wilku, który wypadł z książki”. Wspólnie przeanalizowaliśmy puentę płynącą z opowieści. Dzieci zgodnie twierdziły, że lektury z bajkami od najmłodszych lat znają i kochają. Postanowiliśmy sprawdzić pamięć uczniów. Sprawdzanie wyników quizu dostarczyło naszym gościom mnóstwo emocji i radości.