Przejdź do głównej zawartości

Dni Literatury Dziecięcej - tworzymy ilustacje do tekstu 🖌🖌🖌

 W Miejskiej Bibliotece Publicznej Dni Literatury Dziecięcej trwają od 1 do 10 czerwca i obchodzone są pod wspólnym hasłem: „Wszystkie kolory czytania”.

Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią w tym roku pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że książka może charakteryzować się różnymi barwami, grafikami, ilustracjami, wizerunkami. 

Spotkaliśmy się dziś z grupą starszaków z Przedszkola Miejskiego nr 31. Rozmawialiśmy o ilustracjach, grafikach, rysunkach czyli o wszystkim tym, co w książkach młodzi czytelnicy cenią sobie najbardziej. Pokazaliśmy im różne rodzaje obrazków w książkach. Od lektur, których 'czytanie' polega na oglądaniu ilustracji i dopowiadaniu sobie treści do obrazów, po kultowe komiksy Papcia Chmiela. Książkami, które czarują czytelnika pięknymi ilustracjami zdecydowanie są wszystkie przygody Elmera. dzieci poznały tego kolorowego słonia przy okazji warsztatów teatralnych z Panią Magdaleną Marek. Dziś postanowiliśmy wspólnie zapoznać się z kolejną częścią przygód tego zwierza. Następnie przedszkolaki stworzyły ilustracje do wiersza Ewy Wójcik-Spery pt.:"Słoń", oczywiście wzorowane na tęczowym bohaterze naszej lektury. Naszym zdaniem stworzyły całkiem profesjonalną książeczkę! Dzieci tak bardzo wczuły się w afrykański klimat, że postanowiły odśpiewać bębniarską melodię. W bibliotece wszystko jest możliwe, nawet gra na instrumentach, których nie ma. 😉😍




 
 
  
 
 
 
 






 

 

Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.