Przejdź do głównej zawartości

Wszystkie Kolory Czytania w obiektywie Młodzieży 📸📸📸

To jak ewoluowały grafiki w książkach na przestrzeni lat pokazaliśmy wczoraj. Nie ulega wątpliwości, że szata graficzna to niezwykle ważny element lektury. Kolorowa obwoluta, okładka oraz piękne ilustracje wewnątrz książek sprawiają, że czytelnicy, szczególnie Ci najmłodsi, sięgają po nie chętniej. 

Idąc tym tropem pokusiliśmy się o współpracę z młodymi ludźmi z Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Wybraliśmy konkretne osoby, takie dla których kolory, widoki, portrety, magia ujęć zaklętych w obrazkach stanowi sens ich prac, albowiem zasilają oni grono wychowanków Pracowni Fotograficznej Pani Ewy Wieliczko. Zapytani czy zechcieliby pokazać piękno książek uwiecznione na fotografiach nie wahali się ani chwili. 

Swoje siły połączyły Julia Kuźma i Nina Skargo ukazując piękną, choć momentami za sprawą gry światłem, nieco mroczną odsłonę woluminów. Natomiast Marysia Wieremiej stanęła w opozycji i wykreowała pełne ciepła i magii ujęcia ilustracji książkowych. 

Naszym zdaniem połączenie tych prac stanowi kompendium tegorocznego tematu dni literatury, albowiem Wszystkie Kolory Czytania przedstawione zostały jak na dłoni.

aut. 📸 Julia Kuźma i Nina Skargo:





aut. 📸  Marysia Wieremiej:





Dziękujemy Pani Ewie oraz Młodym Artystom za mobilizację i owocną współpracę tuż przed końcem roku szkolnego, a należy podkreślić, że w tym czasie bywa trudniej o mobilizację. Im się udało! 

 

Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.