Przejdź do głównej zawartości

Dni Literatury Dziecięcej - tworzymy ilustacje do tekstu 🖌🖌🖌

 W Miejskiej Bibliotece Publicznej Dni Literatury Dziecięcej trwają od 1 do 10 czerwca i obchodzone są pod wspólnym hasłem: „Wszystkie kolory czytania”.

Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią w tym roku pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że książka może charakteryzować się różnymi barwami, grafikami, ilustracjami, wizerunkami. 

Spotkaliśmy się dziś z grupą starszaków z Przedszkola Miejskiego nr 31. Rozmawialiśmy o ilustracjach, grafikach, rysunkach czyli o wszystkim tym, co w książkach młodzi czytelnicy cenią sobie najbardziej. Pokazaliśmy im różne rodzaje obrazków w książkach. Od lektur, których 'czytanie' polega na oglądaniu ilustracji i dopowiadaniu sobie treści do obrazów, po kultowe komiksy Papcia Chmiela. Książkami, które czarują czytelnika pięknymi ilustracjami zdecydowanie są wszystkie przygody Elmera. dzieci poznały tego kolorowego słonia przy okazji warsztatów teatralnych z Panią Magdaleną Marek. Dziś postanowiliśmy wspólnie zapoznać się z kolejną częścią przygód tego zwierza. Następnie przedszkolaki stworzyły ilustracje do wiersza Ewy Wójcik-Spery pt.:"Słoń", oczywiście wzorowane na tęczowym bohaterze naszej lektury. Naszym zdaniem stworzyły całkiem profesjonalną książeczkę! Dzieci tak bardzo wczuły się w afrykański klimat, że postanowiły odśpiewać bębniarską melodię. W bibliotece wszystko jest możliwe, nawet gra na instrumentach, których nie ma. 😉😍




 
 
  
 
 
 
 






 

 

Popularne posty z tego bloga

II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”

      Na pożegnanie lata , ostatniego dnia wakacji, zorganizowałyśmy wspólnie z koleżankami z filii nr 6 i 13 II Piknik Rodzinny „Na Dzikim Zachodzie”, na placu zabaw między Nagórkami a Jarotami. Było mnóstwo gier, konkursów i dużo dobrej zabawy. Można było połowić ryby, spróbować swoich sił w wyścigach, sprawdzić umiejętności rzucania do celu, czy nauczyć się tańca indiańskiego. Jak przystało na imprezę biblioteczną nie zabrakło też książek o dzikim zachodzie i głośnego czytania legendy indiańskiej. Na pikniku pojawiło się dużo rodzin a największą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękując wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, mówimy do zobaczenia na następnym pikniku. Telewizja Olsztyn   Olsztyn24 Olsztyn24 Film

Pierwsze kroki w bibliotece!

             Dziś w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy najmłodszą grupę  z przedszkola. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka oraz jakie zasady w niej panują. Podczas wycieczki po dziale dziecięcym maluchy odkryły mnóstwo kolorowych książeczek, przeznaczonych dla młodszych i starszych czytelników. Mogły również doświadczyć czytania w alfabecie braille`a i wczuć się w osoby niewidome.  Wspólnie obejrzeliśmy fragmenty bajek, które w zabawny sposób przedstawiały jak wygląda praca w bibliotece  .Dzieci wysłuchały książkę  "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej.      Na koniec każdy z nas zamienił się w książkę i miał za zadanie: wędrować między półkami, przeżyć przygodę oraz wrócić na półkę.  Dziękujemy za wspólne zajęcia oraz zapraszamy na następne!

Gimnastyka wśród książek z Joanną Podolak.

Książka kojarzy nam się z odpoczynkiem, relaksem, stagnacją i błogim lenistwem. Nic bardziej mylnego. ;) Z pomocą lektury z   powodzeniem możemy gimnastykować nie tylko umysł, ale także ciało. Udowodnili to nasi dzisiejsi goście. Joga z książką to sportowe wydarzenie poprowadzone przez Joannę Podolak – absolwentkę studiów podyplomowych Relaksacja i Joga na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Spotkaliśmy się w ogrodzie naszej filii, gdzie nie zabrakło słońca, ruchu, uśmiechu, rozmów i oczywiście arcyciekawych książek! Pani Asi dziękujemy za profesjonalizm, poświęcony czas i cudowną energię okraszoną uśmiechem, a przybyłym gościom za chęć aktywnego spędzenia z nami przedpołudnia.