Przejdź do głównej zawartości

Gdzie jajko tam kura



     Dzisiejsze spotkanie z dziećmi z Zespołu Placówek Edukacyjnych upłynęło nam w całości pod znakiem Świąt.  Choć początkowo można było popaść w konsternację których dokładnie, bo choć dzieci nazwę Świąt Wielkanocnych podały prawidłową. Zapytane o tradycje wielkanocne i np. o to co dokładnie robimy z jajkami odpowiedziały, że oczywiście je ubieramy, a śniadanie wielkanocne zamieniły na kolację.  Cóż nabraliśmy podejrzliwości czy oby naszym gościom nie pomieszały się nieco tradycje świąteczne? By wszystko stało się jasne postanowiliśmy im nieco przybliżyć temat świątecznych jajek. Opowiadanie „Pisanki” autorstwa Renaty Piątkowskiej okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki z zapartym tchem wysłuchały nowinek o wierzeniach i tradycjach wielkanocnych związanych z jajkami. Nic zatem dziwnego, że po lekturze nabrały zapału do szaleństw ze świątecznymi pisankami w roli głównej. Były wyścigi, gry i zabawy z muzyką. Przygotowane przez nas zagadki i rebusy dzieci rozwikłały bezbłędnie, z czego były bardzo dumne. Tematem przewodnim naszego spotkania były Święta i pisanki, a jak wiadomo gdzie jajko tam kura. Postanowiliśmy wykonać pamiątkowe kurczaczki świąteczne, które tak na wszelki wypadek, powinny przypominać dzieciakom, że to jednak Zając, a nie Mikołaj odwiedzi je lada dzień.





Popularne posty z tego bloga

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO 📸📸📸

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy zwycięskie zdjęcie konkursu „Ja – kopia Kopernika”.     Gratulujemy serdecznie Aleksandrowi, który do tematu podszedł ambitnie, ale z humorem! 😍 Zapraszamy po odbiór nagrody do naszej filii.    Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do prób w kolejnych konkursach.

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.