Przejdź do głównej zawartości

Garść radości, szczytpa złości




     Dzisiejszy jesienny spacer do biblioteki można podsumować tytułem książki Wojciecha Kołyszko pt.: „Garść radości, szczypta złości”. Radość – który uczeń nie cieszy się na opcję zerwania się z lekcji? ;) Złość - ze względu na pogodę, która nam dziś towarzyszy. Wszyscy odwiedzający nas dziś uczniowie SP 34 w Olsztynie zgodzili się z nami w tej kwestii. Postanowiliśmy porozmawiać z nimi o emocjach. O radości, złości, smutku, strachu, wstydzie, zazdrości i wzruszeniu oraz wszystkich pozostałych uczuciach, których doświadczamy w naszym życiu. Wspomniana wyżej lektura idealnie wpisała się w dzisiejszy temat zajęć. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały książki, która w fantastyczny sposób tłumaczy młodym czytelnikom, że wszystkie wcześniej wspomniane stany są nam potrzebne. Obejrzeliśmy również film zrealizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci pt.: „ Jak wydobywa się emocje”. Po wysłuchaniu solidnej dawki informacji o uczuciach oraz sposobach ich okazywania dzieci z ochotą przeszły do zabawy z kostką emocji. Mieliśmy okazję obserwować nieskrywaną radość, złość do złudzenia przypominającą prawdziwą, czy smutek tak wiernie oddany, że aż nabraliśmy ochoty, by przytulić naszego aktora. Po zabawie ruchowej przyszedł czas na łamigłówki. Przeczytaliśmy naszym gościom wiersz pt.: „Co to są emocje?” pochodzący z książki Tadeusza Rossa pt.: „Emocje”. Zadaniem dzieci było zanotować jak najwięcej uczuć pojawiających się w trakcie lektury, a następnie jak najlepiej odzwierciedlić ich wyobrażenie na karcie emocji. Wszystkie grupy spisały się na medal. Zadowolone, uśmiechnięte, radosne, szczęśliwe dzieciaki po dobrze wykonanym zadaniu opuszczały naszą bibliotekę z szerokimi uśmiechami na twarzy, a my życzyliśmy im jak najwięcej samych pozytywnych emocji na co dzień.











Popularne posty z tego bloga

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO 📸📸📸

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy zwycięskie zdjęcie konkursu „Ja – kopia Kopernika”.     Gratulujemy serdecznie Aleksandrowi, który do tematu podszedł ambitnie, ale z humorem! 😍 Zapraszamy po odbiór nagrody do naszej filii.    Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do prób w kolejnych konkursach.

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.