Przejdź do głównej zawartości

Powrót do przeszłości, do misiowej miłości



      W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23. Dziś - 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Postanowiliśmy owe święto celebrować jak na prawdziwych przedszkolaków (czyt. miłośników pluszaków) przystało na bogato. Rozmawialiśmy o początkach tego święta. Jak to się stało, że powstał pierwszy miś pluszak. Kto wpadł na pomysł takiej maskotki i dlaczego? Następnie poznaliśmy Misia Uszatka -  naszego polskiego bohatera w niedźwiedziej skórze. Lektura książki „Przygody i wędrówki Misia Uszatka” autorstwa Czesława Janczarskiego zapoznała nas z tą przesympatyczną postacią. Podzieliliśmy się na grupy. Panowie i Panie dzielnie walczyli o punkty w przygotowanych przez nas misiowych quizach i zagadkach. Okazało się, że wiedza obu drużyn była na bardzo wyrównanym poziomie. Przeszliśmy więc do sprawdzenia umiejętności manualnych. Zweryfikowaliśmy umiejętność operowania niedźwiedzią łapą. Odbyła się również zabawa z przypinaniem misiowi muchy oraz drużynowe rysowanie pluszaków, ale… wszystko nieco utrudnione, bo z zasłoniętymi oczyma :) Efekt bardzo nas rozbawił. Nos misia wylądował na brzuchu, uszy na twarzy, oczy gdzieś między tylnymi łapami, mucha po prawicy, za to uśmiech miał nasz misiek od ucha do ucha – dosłownie. Oprócz sporej dawki radości zabawa miała za zadanie uzmysłowić naszym gościom, że nie ważne jak nasz ukochany miś wygląda, ważne że jest dla nas wyjątkowy. Dzieci zgodziły się, że każdy z ich pluszaków, zarówno ten z oklapniętym uszkiem, bez jednej łapki, bez oczka czy zszywany po przejściach potrafi odgonić złe sny, uspokoić, pocieszyć i poprawić humor. Cieszymy się, że za sprawą dzisiejszego święta i wizyty naszych gości mogliśmy zafundować sobie powrót do przeszłości i przypomnieć sobie jak prosty był świat, gdy w ramionach tuliliśmy nasze prywatne pluszowe, futrzane szczęścia. Tym bardziej cieszymy się, że dzisiejsze spotkanie przypadło do gustu naszym gościom. Dziękujemy przedszkolakom za podziękowania i pamiątkę oraz oczywiście zapraszamy serdecznie na kolejne zajęcia.
















Popularne posty z tego bloga

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO 📸📸📸

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy zwycięskie zdjęcie konkursu „Ja – kopia Kopernika”.     Gratulujemy serdecznie Aleksandrowi, który do tematu podszedł ambitnie, ale z humorem! 😍 Zapraszamy po odbiór nagrody do naszej filii.    Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do prób w kolejnych konkursach.

Ferie Zimowe czas, start! Teatralne Hece w Bibliotece.

Mieliśmy przyjemność gościć Panią Hanię Banasiak. Znana i ceniona aktorka Teatru Lalek opowiadała o tym jak kluczowa w pracy aktora (i nie tylko!) jest wyobraźnia. Na warsztatach dotyczących teatru nie mogło zabraknąć przedstawienia. Papierowe ilustracje kamishibai wprowadziły nas w baśniowy świat. Po wysłuchaniu opowieści o „Królowej Śniegu” postanowiliśmy stworzyć własną sztukę w formie obrazkowej. Fabuła „Czerwonego Kapturka” przedstawiona przez dzieci na planszach udowodniła, że nasi goście na brak wyobraźni nie mogą narzekać. Działo się! Były tornada, błyskawice, babcia została rażona piorunem (spokojnie - przeżyła!), leśniczy ukrywający się pod postacią ślimaka, by śledzić poczynania wilka, mądry i pomocny kruk, który podpowiedział Kapturkowi wybór drogi życiowej. Jednym słowem – na bogato! Na kolejne fascynujące teatralne spotkanie z Panią Hanią i jej nieograniczoną wyobraźnią zapraszamy już za tydzień.  

Jesień z Przedszkolem Miejskiem Nr 32 🍃🍂🍁

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie. Rozmawialiśmy o jesieni, o zmianach zachodzących w przyrodzie. Nasi goście wysłuchali opowiadania o Toli z serii „Jesień Toli” aut. Anny Włodarkiewicz. Obejrzeli jesienny teatrzyk kamishibai. Wspólnie zainscenizowaliśmy opowieść o przygodach w lesie podczas grzybobrania. Dzieci wykazały się sporą wyobraźnią ochoczo uczestnicząc w przygotowanej przez nas zabawie.